ד”ר צחי לוטם – מומחה לרפואת ילדים

ד”ר צחי לוטם הוא המנהל המקצועי-רפואי של קליניקה+, מרכז לרפואה מותאמת למשפחה, ומומחה ברפואת ילדים וריאות ילדים.

ד”ר לוטם הינו מומחה ברפואת ילplusדים, ובעל התמחות על בתחום ריאות ואסתמה בילדים. את התמחותו עשה בבית החולים שניידר, שם גםעבד והשתלם בטיפול נמרץ – ילדים.

ב – 15 השנים האחרונות הוא מנהל את מרכז בריאות הילד הגדול בישראל, של שירותי בריאות כללית ברמלה, וב-10 השנים האחרונות מכהן כראש תחום ומנהל מקצועי של רפואת ילדים במחוז מרכז של שירותי בריאות כללית. הוא מטפל בעשרות אלפי ילדים, בבעיות מסוגים שונים – אסתמה, בעיות נשימה, מחלות כרוניות, השמנה, הפרעת קשב וריכוז בעיות התפתחותיות ועוד. מאות מכתבי התודה והציורים שקיבל יעידו על כך יותר מאלף מילים.

לאורך השנים צבר ד”ר לוטם הישגים מרשימים בתחום הרפואה, ביניהם:

  • הקמת מרכז מחקר קהילתי – חקר את נושא האסתמה בילדים בקהילה, תוך שיפור הטיפול בנושא, תזונה בילדים בגיל הרך והקשר להשמנה. פורסם בכתבי עת מובילים בתחום רפואת הילדים בעולם.
  • הקמת יחידות (מרפאות) בקהילה בתחומים של הפרעות קשב וריכוז בילדים- הכוללות צוות רב תחומי לטיפול בנושאי על בתחום רפואת ילדים (נפרולוגיה וגסטרואנטרולוגיה)

שליחות:

“הקליניקה שלה אני שותף מייצרת פתרונות מאוד מוצלחים לבעיות כרוניות שלא מצליחות למצוא את פתרונן במסגרות הרגילות. הצוות שלו אני שותף הוא צוות נפלא, איכותי, מקצועי, ומאוד מחויב. אני מרגיש גאה להיות חלק מקליניקה זו” (ד”ר צחי לוטם)”

 

ד”ר לוטם מספר, כי הגיע לעסוק ברפואה בשל תשוקתו למציאת מזור לבעיות רפואיות מורכבות, והתשוקה לעזור לאנשים ובעיקר לילדים הקטנים.

“לעיתים קרובות אני פוגש במשפחות נואשות הנופלות בין הכיסאות, ולא מוצאות פתרון, כשברוב המקרים יכול להיות פשוט ביותר. אני מרגיש שיש לי זכות גדולה להפגיש אותם עם הפתרון הזה. לעזור ולמצוא ריפוי לכל מחלה ולכל פונה”

 

ניסיון ניהולי

לד”ר לוטם ניסיון מוכח של 31 שנים כרופא בכיר בטיפול נמרץ ילדים בשניידר, ובתפקידי רפואה המשולבים בניהול ופיקוד בצבא, בבי”ח שניידר ובקהילה.

ב – 15 השנים האחרונות הוא מנהל את מרכז בריאות הילד של שירותי בריאות כללית ברמלה, תוך יצירת רפואה קהילתית המחברת אשפוז יום בקהילה וטיפולים ברפואת ילדים דחופה. המרכז לבריאות הילד, בניהולו של ד”ר לוטם, הוא מרכז בריאות הילד הגדול בישראל, והוא כולל צוות של כעשרה רופאים מומחים, אחיות וצוות אדמיניסטרטיבי.

במסגרת תפקידו הכפיל ד”ר לוטם את  מספר המטופלים- שכיום עומד על 12,000 ילדים.

כחלק מתפקידו, שם ד”ר לוטם דגש על בניית תוכנית המשלבת הצבת מטרות והישגן, ובכך הצליח להביא את המרכז לבריאות הילד שבניהולו למקומות מובילים בין מרכזי בריאות הילד (נע בין מקומות 1-5 מתוך 30 מרכזים, ציון משוקלל)

בצבא עשה מסלול מגוון שכלל תפקידים רבים כגון רופא חילוץ ביחד’ 669, אחראי ומוביל מבצעי חילוץ של חיל הרפואה בחו”ל. כחלק מתפקידו הקים את יחידת הפינוי בהיטס לילדים בצה”ל, ובנה אותה מקצועית וניהולית אספקטים של נהלים וציוד.

 

ד”ר צחי לוטם, נשוי לד”ר מיכל חמו לוטם, ויחד הם מגדלים 5 ילדים.

 

 

 

 

 

Comments are closed.